سبد خرید شما خالی است.

ما یک شرکت حرفه ای برای گسترش کسب و کار های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ هستیم

گالری تصاویر

ارتباط با ما

چهارمحال و بختیاری - شهرکرد

info@domain.com

0383-12345678

تاریخچه آسانسور

از زمان‌های قدیم مردم به دنبال راهی بودند تا بتوانند به وسیله آن افراد و بارهای خود را به صورت عمودی از سطحی به سطح دیگر انتقال دهند. این وسایل برای حمل کالاها و افراد به بالا و پایین سطوح، نمایانگر شکل‌گیری ابتدایی‌ترین آسانسورها بوده است.

تاریخچه آسانسور به چند صد سال قبل از میلاد مسیح بر‌میگردد. ابتدایی‌ترین آسانسورها “بالابر” نامیده می‌شدند. این بالابرها به وسیله نیروی انسانی، استفاده از نیروی حیوانات و گاها توسط مکانیسم‌های آب محور به حرکت در می‌آمدند. این‌گونه بالابرها تا اوایل قرن سوم قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفتند.

آسانسورهای مدرن در دهه 1800 توسعه یافتند. این آسانسورهای خام به مرور زمان و به آرامی از بخار رانده شده به نیروی هیدرولیک تکامل یافتند. اولین آسانسورهای هیدرولیک با استفاده از فشار آب به عنوان منبع انرژی طراحی شدند.

از این آسانسورها برای انتقال مواد و مصالح در کارخانه‌ها، انبارها و معادن استفاده می‌شد. آسانسورهای هیدرولیک اغلب در کارخانه‌های اروپا مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

در سال 1852، Elisha Graves Otis اولین تمهیدات ایمنی برای آسانسورها را معرفی نمود. Otis شرکتی برای ساخت آسانسور تاسیس کرد و به نوعی بر صنعت تولید آسانسور چیره شد. امروزه کارخانه آسانسورسازی Otis بزرگ ترین تولید کننده سیستم‌های حمل و نقل عمودی در جهان است.

دوران تکامل و انقلابی در فناوری آسانسور، با اختراع هیدرولیک و برق آغاز شد. فناوری موتور و روش‌های کنترل به سرعت تکامل یافتند و برق به سرعت به عنوان منبع قدرت پذیرفته شد. این امر باعث شد تا ایمنی و سرعت آسانسورها به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

اولین آسانسور برقی توسط مخترع آلمانی به نام Wener Von Siemens در سال 1880 ساخته شد. در سال 1889، اولین آسانسور برقی تجاری با موفقیت نصب شد. در سال 1887، یک آسانسور برقی با درب‌های اتوماتیک که قابل بسته شدن بود اختراع شد. این اختراع موجب به وجود آمدن آسانسوری ایمن‌تر شد.

تغییرات بسیاری در طراحی و نصب آسانسور به واسطه پیشرفت‌های چشمگیر سیستم‌های الکترونیکی در طول جنگ جهانی دوم ایجاد شده است.

آسانسورهای فضایی از همان مفهوم آسانسور کلاسیک استفاده می‌کنند. از این آسانسورها برای انتقال افراد به ایستگاه فضایی استفاده می‌شود. این مفهوم از لحاظ تئوریک می‌تواند هزینه‌های انتقال یک شخص را به فضا کاهش دهد.

امروزه ساختمانهای تجاری مدرن معمولا دارای چندین آسانسور با سیستم کنترل یکپارچه هستند. علاوه بر آن، کلیه آسانسورهای مدرن دارای کنترل‌های عبور مرور ویژه هستند (بدین جهت که آسانسورها مستقیما بدون مداخله‌گری ​​به طبقه‌ای خاص بروند).

حقایق و افسانه‌هایی پیرامون آسانسور

آیا می‌دانید آسانسور از اتومبیل ایمن‌تر است؟ آیا می‌دانید که آسانسورهای امروزی قادرند به سرعت 1000 متر در دقیقه برسند؟ در ادامه قصد داریم به حقایق و افسانه هایی جالب در ارتباط با آسانسور بپردازیم.

برخی از حقایق در ارتباط با آسانسورها و پله برقی عبارت اند از:

  • آسانسورها و پله برقی هر دو سال های سال است که مورد استفاده قرار می گیرند.
  • مردم همیشه در تلاش برای پیدا کردن راهی جهت حمل و نقل خود و یا کالاهای خود از مکانی به مکان دیگر بوده‌اند. پله برقی نوعی حمل و نقل برای انتقال افراد از مکانی به مکان دیگر است.
  • پله برقی که ما امروزه می شناسیم در سال 1859 به وجود آمده است. اولین دستگاه شبیه پله برقی توسط فردی به نام Jesse Reno از ماساچوست در ایالات متحده آمریکا ساخته شد. این دستگاه اختراعی Jesse توسط نیروی بخار به حرکت در می‌آمد.
  • در سال 1892، اولین نوع پله برقی توسط Jesse W.Reno به ثبت رسید.
  • در سال 1897، اولین پله برقی متحرک تجاری توسط Charles Seeberger با همکاری شرکت آسانسورسازی Otis ساخته شد.
  • پله برقی یک اصطلاح توصیفی رایج برای حرکت پله‌ها بوده است.
  • از نظر آماری، آسانسور و پله برقی دو دستگاه برقی بسیار ایمن می باشند.
  • آیا می دانید اگر با پله برقی به ماه با سرعتی عادی سفر کنید، سفر شما 20 سال طول خواهد کشید؟